Kampanya 1

Kampanya 1
EC English'den Amerika ve İngiltere'de müthiş fırsat!

Kampanya 2

Kampanya 2
LSC Kanada/EC okulları Türk öğrencilere özel fiyatlarla!

Kampanya 3

Kampanya 3
Language Studies International ile 3 kıta 6 ülke!

Öğrenciler ne diyor?

Öğrenciler ne diyor?
Gamze'den CDS'ye mektup var

CDS ile vize işlemleriniz çok daha kolay!

1 Mart 2012 Perşembe

Vize işlemleri yurtdışına eğitime gitme sürecinde en stratejik yaklaşılması gereken aşamaların başında geliyor. Büyük bir çoğunluk için korkulu bir süreç olarak algılanan vize alma prosedürünü, bilen birilerinin yardımı ile çözmek belki de en doğrusu. Uzun yıllardır bu konuda hizmet veren CDS Yurtdışı Eğitim danışmanlığıyla vize almak kabusunuz olmaktan çıkabilir!

Vize danışmanlığı konusunda her zaman CDS yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz, yine de genel olarak işlemlerden ve süreçten bahsetmekte fayda var...

Vizeler:

Türk vatandaşları birçok ülkeden vize almaya tabi. Vize alınacak ülkelerin müracaatçılardan istedikleri, genel olarak ülkelerini herhangi bir sebeple ziyaret etmek isteyen müracaatçının o ülkeye ne amaçla gideceğini, ne kadar kalacağını, gidiş sebebini belgeleyen dokümanları, o ülkeye seyahat ve kalış için yeterli finansal durumun olduğunun ispatını ve yaşadıkları ülkeye bağlarının sağlam olduğunu dokümanlarla kanıtlamalarıdır. Müracaatçı yaşadığı ülkedeki bağlarının sağlam olduğuna ve vize başvurusu yaptığı ülkeyi ziyaretinden sonra terk edip kendi ülkesine geri döneceğine vize makamını ikna edebilirse vize başvurusu onaylanacaktır.

Vize almak için yatırılan ücretler müracaat red edilse dahi hiçbir şekilde iade edilmemektedir.

Vize müracaat ücretleri ülkelere göre farklılıklar göstermekte ve bazı ülkeler kur farklarına göre vize ücretlerini değiştirmektedirler. Ülkelere göre geçerli vize ücretleri ve evrakları CDS danışmanlarından öğrenebilirsiniz

CDS birçok ülke için vize danışmanlığı servisi de vermektedir. Başvurular ile ilgili bilgi ve gerekli belgeleri aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz:

Türkiye'ye kimler vize uyguluyor?

Türkiye'ye vize uygulayan 144 ülkeden bazıları: ABD, Almanya, Avustralya, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Brunei, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Lüksemburg, Macaristan, Meksika, Mısır, Moğolistan, Moldova, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Yeni Zelanda.

64 ülkeye serbest girilebiliyor

Başta Japonya, Arjantin, Brezilya olmak üzere, 64 ülke Türkiye'ye vize uygulamıyor. Diğer ülkelerse şunlar; Antigua -Barbuda, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Nikaragua, Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, Rusya, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tanzanya, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Vatikan, Katar, Kamerun, Yemen, Ukrayna.

Elçilikleri için tıklayın...

0 comments:

Yorum Gönder