Kampanya 1

Kampanya 1
EC English'den Amerika ve İngiltere'de müthiş fırsat!

Kampanya 2

Kampanya 2
LSC Kanada/EC okulları Türk öğrencilere özel fiyatlarla!

Kampanya 3

Kampanya 3
Language Studies International ile 3 kıta 6 ülke!

Öğrenciler ne diyor?

Öğrenciler ne diyor?
Gamze'den CDS'ye mektup var

University of Victoria English Language Center'dan Program Fiyatlarında Türk Öğrencilere Özel İndirim

1 Temmuz 2010 Perşembe

Kanada dil okulları ile devam ediyoruz. Hatta bir kampanya haberi var sırada.

Kananda'nın en iyi üniversitelerinden biri olan University of Victoria'nın İngilizce Dil Okulu, Türk öğrenciler için fiyat düzenlemesi yaptı ve 2011 ingilizce dil program fiyatlarında indirime gitti. Yaklaşık %25'lere varan indirim oranları ile tüm programlar bütçenize artık daha uygun!!!

Bu kampanya kaçmaz. Ayrıntılı bilgi için CDS danışmanları ile bağlantıya geçin.
Daha bu promosyonun bilgisi bugün geldi. Hemen duyuralım dedik. Şu anda İstanbul ofisinde önümde duran University of Victoria English Language Centre'nin broşür kapağındaki kampüs resmine hayran hayran bakıyorum. Tek kelimeyle harika bür kampüs.

Bu arada, 2011 yılında programlara katılan öğrenciler aynı zamanda 40. yıl kutlamaları kapsamında ki tüm etkinlikerin parçası olma şansı bulacak.


Vancouver Island, Victoria

Her zamanki gibi önce okulun bulunduğu bölgeden bahsedelim. Bunun için Vancouver Island, Victoria'da Yaşamak ile ilgili ayrıntılı yazıma bakabilirsiniz. Öyle ayrıntılıki "1 kalıp sabunun ne kadar" olduğundan "bölgede bahşis sistemi nasıldıra" kadar her tür ayrıntıda size bilgi verecek kendi kendime bayıldığım bir yazı.


Okula Ulaşım:

Victoria Vancouver'da değil Vancouver Island'da! Dolayısıyla uluslarası uçuşla Vancouver'a ulaştıktan sonra Vancouver Island'a seyahat etmek gerekiyor. Bunun içinde iki yol var; uçak ya da otobüs ve ardından bağlantılı feribot. Uzun uçuş sonrası kalan yolu uçakla almak daha makul görünüyor zira uçakla 20 dakika süren yol, otobüs ve feribotla yol 3 saatten fazla sürüyor.

University of Victoria - Victoria Üniversitesi

Victoria Üniversitesi, Victoria'nın göz bebeği. Victoria Üniversitesi, 1903 yılında kurulan ve önlisans eğitimi veren Victoria College’ın 1963 yılında lisans eğitimine geçişiyle bugünkü adını almış. Victoria Üniversitesi araştırmacı ve destekleyici eğitimiyle ve her türlü spora, sanata, sosyal ve kültürel faaliyete elverişli kampusuyla, Kanada’ nin en iyi üniversitelerinden biri.

Yaklaşık 800 akademisyenin eğitim verdiği üniversitenin 4100 çalışanı, 2500 ü yüksek lisans olmak üzere 19000 öğrencisi bulunmaktadır. Üniversitede 40 tan fazla alanda akademik eğitim veriliyor. Victoria Üniversitesi; Sağlık Bilimleri, İlk Yerleşimciler ve Kültürel Çalışmalar, Okyanus ve İklim Bilimleri, Madde ve Enerji, Global Değişim ve Süreklilik, Genomiks ve Proteomiks, Güzel Sanatlar ve Sahne Sanatları, Uzay Bilimler konularındaki başarılı araştırmaları ve çalışmaları ile tanınıyor.

Victoria Üniversitesi'nin bünyesinde mevcut Fakülteler;-İşletme Fakültesi
-Eğitim Fakültesi
-Mühendislik Fakültesi
-Güzel Sanatlar Fakültesi
-Lisansüstü Eğitim
-İnsan ve Sosyal Gelişim Fakültesi
-Beşeri Bilimler Fakültesi
-Hukuk Fakültesi
-Fen Fakültesi
-Sosyal Bilimler Fakültesi

Bunlara ek olarak Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve profesyonel sertifika programları bulunmakta.

University of Victoria English Language School - İngilizce Dil Merkezi

Victoria Üniversitesi’nin İngilizce Dil Merkezi (ELC) uluslararası öğrencilere sunduğu dil eğitimini eğlenceli bir şekilde yapan, yüksek kaliteli programları ile tanınmakta. 1970 yılında kurulan merkez, dünyanın dört bir yanından öğrenci ağırlıyor. Öğrenciler ağırlıklı olarak Japonya, Türkiye, Kolombiya, Meksika, Tayland, Fransa, İspanya, Almanya, Rusya, Kore, Arjantin, Venezuella, Tayvan, Brezilya, Umman ve İsviçre gibi çeşitli ülkelerden geliyor. Türk öğrencilerin oldukça fazla tercih ettiği bir okul.

Öğretim Kadrosu:

Okulun söylediğine göre öğretim kadrosu kendilerini işlerine adamış, uluslararası öğrencilerin gereksinimlerini kolayca kavrayabilen, uzman profesyonellerden oluşuyor. Her biri üniversite mezunu olup ayrıca İngilizce dil eğitimi konusunda özel eğitimden geçmiş kişiler. Amaç sıcak ve etkin bir öğerenim ortamı yaratmak.

Programlar:

Öğrencilerin gerçek hayatta karşılaşabilecekleri çeşitli dil problemlerini rahatlıkla çözebilmesi ve etkin bir şekilde iletişim kurabilmesine yönelik modern eğitim metodları ve malzemeleri kullanılıyor. Programlar öğrencilerin pratik konuşma, yazma, dinleme ve okuma kabiliyetlerini geliştirmenin yanı sıra gramer bilgisi, sözcük dağarcığının geliştirilmesi ve İngilizce deyimlerin kullanılması konularında da büyük yararlar sağlayacak şekilde düzenlenmiş. Sınıf içi çalışmalar, öğrencilerin gereksinimlerine göre şekillendirilmiş.

12 Haftalık Yoğun Program - yılda üç kez

Başlangıç seviyesinden üniversiteye hazırlık aşamasına kadar altı kademeden oluşuyor. Tüm programlar İngilizcelerini geliştirmek ya da üniversiteye hazırlanmak isteyen öğrencilere yönelik. Programları en üst düzeyi üniversiteye hazırlık kursu. Bu sınıfa üst seviyede İngilizce bilgisi olan öğrenciler (TOEFL’dan en az 197 almış olan) kabul ediliyor.

Not: Bu sınıftan başarılı olarak mezun olmuş ve üniversitenin mesleki eğitim programlarına kabul edilmiş öğrenciler, ayrıca TOEFL imtihanına girmek zorunda değil.

*12-Week Intensive English (ELPI)
*University Admission Preparation (UAP)
*The General Advanced Level (GAP)

Kısa Dönemli Programlar - dört ile altı hafta arasında değişen programlar

Tüm kısa dönem programlar iletişim yetisini geliştirmeye yönelik ve üst başlangıç düzeyinden orta ve ileri seviyeleri kapsamakta. Amaç, sınıf içi derslerle sosyal aktiviteleri birleştirerek öğrencinin konuşma ve anlama yeteneklerini geliştirmek.

*Short-Term Language & Culture (June – August)
*Monthly English (September – May)

İş İngilizcesi Programları - yoğun ingilizce programı + iş ingilizcesi karışık programlar

*English Work Experience
*English and Volunteering
*English and Volunteering for Groups (customized)

Üniversiteye Hazırlık İngilizce Programları

*University Admission Preparation (UAP)
*University Admission Preparation: Advanced English and Canadian Studies

Özel Amaçlı İngilizce Programları - genellikle seviye tespit sınavlarına hazırlık için

*TOEFL Preparation (Full-Time)
*TOEFL / TOEIC Preparation (Part-Time)
*University Admission Preparation: Advanced English and Canadian Studies
*Academic Writing
*Business English
*English for Teachers

Kişiselleştirilmiş ve İnternet Üzerinden İngilizce Programları

*Customized programs
*Writing or Listening (Study with a tutor)

Üniversitenin Dil Haricindeki Programları

Üniversite ayrıca Güzel Sanatlar Programı ile Kanada’yı Tanıtma Programı sunmakta. Güzel Sanatlar Programında fotografcılık, tiyatro, müzik, sanat tarihi, medya gibi konular ve Kanada’yı Tanıtma Programında ise Kanada’da okumaya hazırlanan öğrencilere üniversite eğitimde başarılı olabilmeleri için gerekli olacak bilgiler ve Kanada’nın kültürel ve sosyal yapısı öğretilmekte.

Konaklama:

Pansiyon Aile (Homestay)

Pansiyon aile uygulaması 12 haftalık programın tüm dönemleri için geçerli. Kısa dönem programlar içinse uygulama ocak ayından mayıs ayı başına kadar uygulanıyor.

Üniversite Yurtları (Residences)

Üniversite kampusunda bulunan 20 yurt binasında yaklaşık 3200 öğrenciye konaklama imkânı sağlamakta.

Yazın kısa dönem dil programlarına katılan tüm öğrenciler üniversite yurtlarında kalabiliyor. Öğrencilere tek ya da çift kişilik odalarda kalma seçeneği sunulmakta ve günde iki öğün yemek servisi yapılmakta.

Program Ücretleri:

Ücretler programa ve öğrencinin Kanada’ daki statüsüne göre değişmektedir. Program ücretleri okulun web sitesinde mevcut. Türk öğrencilere uygulanan özel fiyatlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi CDS danışmanlarından edinebilirsiniz...

Okulda İlk Gününüz:

Programınızın ilg gününde üniversite kütüphanesinin yanındaki ana otobüs durağına ya da daha önceden belirlenmiş bir noktaya ulacaksınız.

Ulaştığınızda lütfen Cultural Assitant (CAs) adı verilen danışmanınızı arayın. Bu kişiler size yardımcı olacak kişilerdir. Bu kişileri ayırt etmek çok kolay çünkü hepsi o gün üstlerine önlerinde “English Language Centre, University of Victoria” ve arkalarında büyük harflerle “STAFF” yazan T-shirtler giyiyor olacaklar.

Sık Sorulan Sorular:

Kampüste banka var mı?
Hayır, Kampüs içinde banka yok. 3 farklı noktada ATM makinası var; SUB, kütüphane ve MacLaurin Binası. Para bozdurma işlemi bankalarda yapılıyor.

Kampüse yakın bakların adresleri

BMO Bank of Montreal
3616 Shelbourne Street

Bank of Nova Scotia
3609 Shelbourne Street

Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC)
3970 Shelbourne St.

RBC Royal Bank of Canada
3970 Shelbourne Street

TD Canada Trust
3675 Shelbourne Street

Kanada bankalarının büyük kısmının Victoria'da şübeleri var. Uluslararası bankalar için ise Vancouver'a gitmek gerekiyor, çünkü Victoria'da şübeleri yok.

Kampüste telefon kartı nereden alabilirim?
Subtext isimli kampüs içindeki kitapçıdan.

Kampüste market var mı??
Kütüphanenin yanındaki Finnerty Express'den sandwich tarzı hazır satılıyor. Ama esas kampüste alışveriş yapabileceğiniz süpermarket var.

Kampüste restoran var mı?
Kampüste kafeteryalar, 2 adet pub ve bir çok jetonlu yiyecek makinası var

2 comments:

yurtdışı eğitim dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
yurtdışı eğitim dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

Yorum Gönder