Kampanya 1

Kampanya 1
EC English'den Amerika ve İngiltere'de müthiş fırsat!

Kampanya 2

Kampanya 2
LSC Kanada/EC okulları Türk öğrencilere özel fiyatlarla!

Kampanya 3

Kampanya 3
Language Studies International ile 3 kıta 6 ülke!

Öğrenciler ne diyor?

Öğrenciler ne diyor?
Gamze'den CDS'ye mektup var

St.Clare's Oxford'da İngilizce dil eğitimi

26 Haziran 2010 Cumartesi

Bu sabah ofise gelen ve "eşimi ve 3 çocuğumu, İngiltere'ye, 1 aylığına dil eğitimine yollamak istiyorum" diyen bir veli için araştırma yapıyorum bugün.

Senem'e sordum, Eurocentres'e bakabilirsin dedi. Onu daha önce anlatmıştım. Ayrıntısını "Eurocentres'de 2010 promosyonu" başlıklı yazıda bulabilirsiniz.

Eeee, başka dedim. St. Clare's e bak dedi.

Bugün St. Clare's neymiş, nasılmış onu öğreneceğim.

İngilizce dil eğitimi, İngiltere, Oxford Bölgesi ve St. Clare's...

İngiltere'de eğitim ve İngiltere'de dil eğitimi bir kaç haftadır incelediğim konular. Bunlar ile ilgili iki ayrı yazım var referans olarak okuyabileceğiniz.


1. Ayrıntılarıyla İngiltere'de üniversite eğitimi: Genel olarak İngiltere'de eğitim almanın avantajları ve üniversite eğitiminin ayrıntıları...
2. İngiltere'de İngilizce dil eğitimi: Her tür ayrıntısıyla İngiltere'de dil okulları...


Oxford ve Oxford'da hayat:

Vikipedi özgür ansiklopedi (bayılıyorum bu tanımlamaya bu arada) aynen şöyle diyor:

"İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerinden biridir. Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin varlığıyla oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Oxford'un yaklaşık nüfusu 140,000'dir. Tarihi 8. yüzyıla kadar uzanan şehir, Oxford Üniversitesi'nin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, mimarisi ve kültürel geçmişiyle turistler için de bir cazibe merkezidir."

Gayet yeterli ve özet bir açıklama bence.

Okuduğum başka kaynaklar, Oxford'da bulunan 2 üniversite ve diğer okullarda yaklaşık 30,000 öğrenci öğrenim görmekte diyor. Özgür ansiklopedide de bahsedildiği gibi, tam bir öğrenci şehri. Bir öğrencinin iyi vakit geçirmesi için alışveriş merkezleri, sinemalar, konserler, tiyatrolar, restoranlar, kafeler ve futbol, hockey, tenis, aerobics, at binme, yelken vs vs gibi bir çok spor faaliyeti için uygun alan şehirde mevcut.

Londra'ya yakınlık önemli bir avantaj. Oxford İngiltere'nin tam merkezinde. Etrafı Londra'da dahil olmak üzere Stratford upon Avon, Bath, Windsor, Cotswolds ve Winchester gibi bir çok gezip görülesi yerle dolu. Hatta Cambridge'e dahi günübirlik gidilebilecek bir lokasyonda.
Yerel bazı web siteleri:

Oxford City - Daily Information - Oxford City Life - Oxford Mail.
St. Clare's:

St. Clare's İngiltere'nin en iyi dil okullarından biri. 1953 yılında iki kadın eğitmen, Anne Dreydel OBE ve Pamela Morris tarafından, 2. Dünya Savaşı sonrasında, İngiltere ve Avrupa'nın geri kalanındaki öğrenciler arasında bağ kurulması ve bu bağın geliştirilmesi amacı ile kurulmuş. Asıl adı The Oxford English Centre for Foreign Students sonradan St. Clare's, Oxford olarak değişmiş. Başlarda sadece Batı Avrupa'dan öğrenciler ağırlarken günümüzde 40 dan fazla milletten öğrencinin bir arada eğitim aldığı bir dil okulu haline gelmiş.

Amerikan üniversiteleri ile hep sıkı ilişkiler içinde olunmuş. İhtiyaçlar doğrultusunda kampüs her geçen yıl bir miktar daha genişlemiş ve yenilenmiş. 2008'de yeni bir arazi satın alınmış ve yurtların daha konforlu hale getirilmesi için bu arazinin değerlendirilmesi planlanmış.

2003 yılında, San Diego, Rio de Janeiro ve Oxford'da 50 kuruluş yılı etkinlikleri düzenlenmiş. Eski mezunlarla ilişkilerin devamı konusunda hassasiyet gösteren bir okul. 40,000'den fazla mezun ile bağlantılar sürmekte.

Oxford ve St. Clare's de yaşam ile ilgili daha fazla fikir verecek gayet güzel bir fotograf albümu var. Albüme ulaşmak için tıklayın.>>

Çeşitlilik ne güzel şey!!!

St. Clare's'de bir çok farklı millet ve kültürden öğrencinin bir arada eğitim görüyor. Çeşitliliğin sağladığı tüm avantajlardan faydalanan öğrenciler sadece dil öğrenmekle kalmıyor, farklılılıklarla beslenmiş görüşler ve düşüncelerle zenginleşiyorlar.

Okulun kampüsünde yürüdüğünüzde dünyanın bir çok farklı köşesinden, farklı dilleri duymanız mümkün. Hiçbir ırk, dil, din, raş, milliyet ayırt etmeksizin okula öğrenci kabul ediliyor. Okul bu çeşitliliğe verdiği önemle övünüyor.

Kampüs demişken:

St. Clare's Oxford'un Summertown adı verilen bölgesinde. Merkeze 1.5 km uzaklıkta çok güzel bir bölge. Okulun iki ayrı yerleşkesinde, Viktorya döneminden kalma binalarda eğitim veriliyor. Dolayısıyla buram buram İngiltere tarihi kokan oldukça otantik bir okul ortamı.

Banbury Road kampüste, IB ve yaz okulu programları, Bardwell Road Centre'da yetişkin programları veriliyor. İki yerleşke arası 10 dakika yürüme mesafesinde. 325 öğrenci kapasiteli 19 yurt binası var. Yurtlar gayet modern ve şehrin tüm imkanlarının bir arada bulunduğu yerlerde seçilmiş.

Yerleşkelerde eğitim için gerekli tüm teknik altyapı mevcut. Sürekli Wi-fi internet bağlantısı ve 35,000 kitap, süreli yayın ve DVD film kapasiteli bir kütüphane öğrencilerin kullanımına açık.

Konaklama:

St. Clare’s toplam tüm konaklama ve eğitim fasiliteliri dahil 25 binadan oluşan bir okul. Bunlardan 5 tanesi yetişkin öğrencilere ayrılmış. Tüm yurtların bir yurt müdürü var. Yurtların en uzağı okula 15 dakika yürüyüş mesafesinde. Yurtların güvenliği sağlamaya yönelik kuralları var. Bir çok farklı oda imkanı sunuluyor. Örneğin standart odalarda ortak banyo tuvalet kullanı varken "Superior" adını verdikleri odaların banyo tuvaletleri odanın içinde. Yurtlarda sigara içmek yasak. Çarşaf ve havlular okul tarafından veriliyor. Onun haricinde özel eşyaların temizliği için çamaşırhaneler var. Öğrenci illa okulun yurtlarında kalmak zorunda değil, eğer isterse aile yanı konaklamayıda tercih edebiliyor.

Yemek:

Öğrenciler okulun tabildot yemeklerini yemeyi tercih edebildikleri gibi, okul mutfağında kendileri yemek pişirip yeme hakkına sahip. Okul kampüsünde çeşitli kafelerden de yiyecek satın alınabiliyor. Tabildot menülerde özel beslenme kurallarına dikkat ediliyor. Bir çok sıcak soğuk hatta vejeteryan yemek seçenekleri var. Kendi pişirip yemeyi tercih eden öğrencilerde ücreti karşılığında tabildot yemekelerden yiyebiliyorlar.

St. Clare's'e ulaşmak için:

Havaalanlarından ve Londra'dan St. Clare's e otobüsle ulaşım çok kolay. Otobüs saatleri için Oxford Otobüs İşletmesinin web sitesine bakılabilir. Tren için ise First Great Western tren yolu şirketinin web sitesi yardımıcı olacaktır. Aynı şekilde tren yolculuğu konusunda National Rail Enquiries web sitesine de bakılabilir.

Akademik programlar:

St. Clare’s oldukça pretijli bir okul olması nedeniyle iyi akademik personeli bünyesinde toplamakta hiç sıkıntı çekmiyor. Personelinin yetkinliği konusunda iddialı. St. Clare's in eğitmenleri aynı zamand Oxford Üniversitesi başta olmak üzere bir çok başka iyi üniversitede de ders veriyorlar. Akademik programlar aşağıdaki gibi:

İngilizce Dil Programları:


St Clare's in aslı iddialı olduğu konu dil eğitimi. Dil kurslarının özellikleri
  • 2 haftadan 12 aya kadar çeşitli ingilizce dil programları
  • Haftada 21 saat
  • bire bir dersler
  • dil eğitimi ile birlikte akademik ders alma imkanı
  • kişiye özel programlar

Yetişkinler için kurslar:

English for Everyday Use -gündelik ingilizce -
English plus IELTS & Cambridge Examination Preparation - seviye tespit sınavları için ingilizce
Combination English - sınıf dersleri ve özel dersler karışık
One-to-one tuition - ihtiyacınıza özel düzenlenmiş kurslar
University Foundation Course - üniveriste öncesi, üniversteye hazırlık kursları
English plus Academic Subjects - akademik derslerle birlikte ingilizce
Summer English plus Academic Subjects - 6 haftalık akademik derslerle birlikte ingilizce

Çocuk ve gençler için kurslar:
Summer courses for juniors & teenagers

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında çocuklar ve gençler için özel kurslar düzenleniyor.

Juniors (Çocuk) - 10-15 yaş
Teenagers (Gençler) - 15-17 yaş


Veeeee ne ödeyeceğim?


Tamam iyi hoşda ne ödeyeceğim diye düşünenler için, program fiyatları ayrıntılı olarak okulun web sitesinde var. Tüm paketin size nakadara malolacağını öğrenmek için CDS danışmanları ile bağlantıya geçiniz.

Okulun kurucularında Anne Dreydel 'in inanılmaz hayat öyküsü:

Bu işin en sevdiğim kısmı bu işte. Bloga yazmak için bol bol okuyorum ve okurken inanılmaz hayat öykğleri ile karşılaşıyorum. Anne Dreydel'in ki de bunlardan biri. Paylaşmadan edemedim.

Anne Dreydel OBE (27 Mıyıs 1918 - 3 Temmuz 2007) Sonradan ismi St Clare's, Oxford
Oxford English Centre'ın iki kadın kurucusundan biri. Hayatı eğitim konusunda başarılarla ve başarılarından aldığı sayısız ödülle dolu.

2. dünya savası sırasında, 22 yaşındayken Londra'da oturduğu eve düşen bomba ile ağır yaralanıyor. Kendisini felç bırakan bu patlamda aynı zamand üveybabasını da kaybediyor. 1 yıl kadar hastanede kaldıktan sonra sonraki yaşamını bağlı geçireceği tekerlikli sandalyesi ile hastaneden çıkıyor.

Hastaneden çıktıktan 3 yıl sonra St. Anne's College'da ingilizce eğitimi ve Bonn'da Almanca eğitimi alıyor. Eğitimi sonunda Bonn üniversitesi ve Oxford üniversitesi arasında eş eğitim için bir komite kurulmasına öncülük yapıyor. Bu komite iki ülke öğrencilerinin değişim programları kapsamında eğitimler almalarının yanısıra iki ülke ilişkilerinn gelişmesine de yardımcı oluyor.

Pamela Morris ile birlikte 1953'te kurduğu dil okulu hala dünyanın en iyi dil okullarından biri.

Kin ve nefret duymadan ve herşeye rağmen yola devam etmenin duyduğum en güzel örnek öykülerinden biri. (Anne Dreydel ile ilgili bulduğum bir makale)

Anne Drayel tekerlekli sandalyeye mahkum hayatında şimdilerde binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan koskoca bir eğitim kurumunun kurulmasını sağlamış. Ve bir yandan da kendisi gibi tekerlekli sandalyeye bağlı insanların iş hayatına kazanımı ile ilgili bir kurumda hizmet vermiş. Benim yakın arkadaşlarımın yıllardır benzer bir amaçla omurilik engellileri için yardım kampanyalrı düzenliyorlar. Aklıma onların kuruluşu geldi. Aşağıda gerçekten doğru insanlara yardım ulaştıran arkadaşlarımın yardım kuruluşunun bilgilerini bulacaksınız. Belki ilginizi çeker. Hatta belki sizde bu özel ve güzel çalışmanın parçası olmak istersiniz.

3 comments:

igein izevbekhai dedi ki...

i Sayin Igein, Aiicco sigorta kredi kredi sirketi temsilcisi degilim, is için kisisel bir kredi gerekiyor? Bu e posta bize ilgileniyorsaniz eger biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek: Eger kredi transferi belge derhal ok ile devam etmek ( igein_h_yizevbekhai@admin.in.th )

31 Temmuz 2014 04:57
Chris Morgan dedi ki...

Merhaba tatlım,
Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Bir banka veya finansal hizmetler şirketi bir kredi size reddetti? Eğer mali yardım ihtiyacınız var mı? Bir ev satın almak için faturaları veya kredi ödemek? İhtiyacın var mı? Kendi iş istiyorum ve yardıma ihtiyacım var? Bir öğrenci kredi ihtiyacınız var mı? % 2 düşük faiz oranı üzerinde mali yardım almak için bize ulaşın:
supremeloaninvestements00@gmail.com

29 Kasım 2015 22:43
Chris Morgan dedi ki...

Merhaba tatlım,
Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Bir banka veya finansal hizmetler şirketi bir kredi size reddetti? Eğer mali yardım ihtiyacınız var mı? Bir ev satın almak için faturaları veya kredi ödemek? İhtiyacın var mı? Kendi iş istiyorum ve yardıma ihtiyacım var? Bir öğrenci kredi ihtiyacınız var mı? % 2 düşük faiz oranı üzerinde mali yardım almak için bize ulaşın:
supremeloaninvestements00@gmail.com

29 Kasım 2015 22:46

Yorum Gönder