Kampanya 1

Kampanya 1
EC English'den Amerika ve İngiltere'de müthiş fırsat!

Kampanya 2

Kampanya 2
LSC Kanada/EC okulları Türk öğrencilere özel fiyatlarla!

Kampanya 3

Kampanya 3
Language Studies International ile 3 kıta 6 ülke!

Öğrenciler ne diyor?

Öğrenciler ne diyor?
Gamze'den CDS'ye mektup var

Otel ve turizm eğitimi için İsviçre sizi çağırıyor

18 Ağustos 2011 Perşembe


Otelcilik ve turizm işletmeciliğini meslek edinmek isteyen gençleri yeni bir okul ile tanıştırıyoruz; Hotel and Tourism Management Institute - HTMi... İsviçre’nin merkezindeki Luzern bölgesinde, gerçek bir otel atmosferinde eğitim hizmeti veren HTMi’nin misyonu, öğrenci olarak geldiğiniz bu okuldan bir yönetici olarak ayrılmanızı sağlamak.

Turizm ve otelcilik eğitiminde dünya liderlerinden olan bu okul, diploma, önlisans ve yüksek lisans programlarında teorik eğitimleri pratik çalışmalarla destekler. Bünyesinde eğitim fakültesinin yanı sıra konukseverlik araştırmaları, etkinlik yönetimi, yiyecek-içecek hizmetleri ve kariyer merkezlerini barındırır. Dünya çapında isim yapmış oteller ile yapılan anlaşmalar sayesinde turizm ve otelcilik işletmeciliğinin en üst düzeyde öğrenilmesini sağlar.

Hangi programlar var?


  • Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Yüksek Diploma / 2.5 yıl
  • Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Önlisans (Bsc) / 3 yıl
  • Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans / 1 yıl
  • Yiyecek-İçecek Yönetimi Yüksek Lisans / 1 yıl
  • Etkinlik Yönetimi Yüksek Lisans / 1 yıl
  • Konukseverlik Yönetimi (Hospitality Management) MBA / 1 yıl
  • Turizm Yönetimi MBA / 1 yıl
  • Konukseverlik Yönetimi Executive MBA / 1 yıl

Okul içindeki merkezler

The School of International Hotel and Tourism Management – Uluslararası Otel ve Turizm İşletmeciliği Fakültesi

Otel ve Turizm İşletmeciliği konusunda diploma, önlisans, yüksek lisans derecelerinde eğitim hizmeti sağlanır. Eğitim dili İngilizce’dir. Önlisans derecesi University of Ulster, MBA derecesi ise Queen Margaret University tarafından verilir. HTMi programları İsviçre Hükümeti, EDUQUA ve BAC (British Accreditation Council) tarafından akredite edilmiştir.

The International Hospitality Research Centre – Uluslararası Konukseverlik Araştırmaları Merkezi

Merkezde tüm dersler araştırma ön planda tutularak okutulur. Enstitü bünyesinde hazırlanan makaleler fakültenin kendi yayınlarının yanı sıra uluslararası yayınlarda yer alır.

The Centre for Events Management Training – Etkinlik Yönetimi Eğitim Merkezi

Otellerin en önemli gelir kaynaklarından olan konferanslar, özel yemekler, düğün davetleri gibi etkinliklerin yönetimi kampüs otellerinde düzenlenen etkinliklerle destekli olarak öğretilir.

The Centre for Culinary Management – Yiyecek, İçecek Yönetim Merkezi

Öğrencileri otellerin mutfak hizmetleri için gerekli olan tüm becerileri geliştirme yönünde hazırlar. Teorik eğitim kampüs içindeki otellerde yapılan çalışmalarla desteklenir.

The Centre for Career Management – Kariyer Yönetim Merkezi

Dünyanın bir çok ülkesindeki uluslararası otellerle yapılan işbirliği sayesinde merkezde yıl içinde düzenli olarak kariyer etkinlikleri düzenlenir. Mezunlarına iş bulmak birinci önceliğidir.

Kampüs & Konaklama

Tam bir otel kampüsünden oluşan okulda öğrenciler iki ayrı otel binasının birinde konaklar, eğitimlerini yine bu binalarda gerçekleştirir. UNESCO tarafından korumaya alınan doğal güzellkileriyle insanı büyüleyen Luzern bölgesi yaz-kış 50’nin üzerinde ülkeden turistleri çeşitli otellerinde ağırlar, öğrenciler de bu harika ortamda okumanın ve çalışmanın keyfini birlikte yaşar.

Odalar genellikle 2 kişinin konaklayacağı şekilde ayarlanır, telefon ve internet erişimi sağlanır. Ayrıca birçok odanın muhteşem doğa güzelliği ile buluşulabilecek balkonları bulunur.

Kampüste boş zamanları değerlendirmek için tenis, yüzme, basketbol, fitness gibi çeşitli spor tesislerinin yanı sıra sinema salonu, bilardo salonu, bar, disko, hobi odaları gibi alanları bulunur. Öğrencilere iyi bir eğitimi verirken onları tüm aktiviteleri ile mutlu etmek okulun önceliklerindendir.

Haftasonları yakın şehirlere ve çeşitli Avrupa şehirlerine turlar yapılır, okul içinde yarışma ve turnuva gibi aktiviteler düzenlenir.

Burs olanakları

2012 Ocak ve Ağustos dönemlerinde CDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla başvuracak öğrenciler, HTMi tarafından hazırlanan sınavda başarılı oldukları takdirde yıllık 5 bin İsviçre Frangı’na kadar öğrenim bursu kazanabilecekler.

HTMi ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Programlar, başvuru şartları ve ücretlerle ilgili detaylı bilgi için "6.Üniversite Kayıt Günleri"ne bekliyoruz!

6. Üniversite Kayıt Günleri mezun.com ve CDS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı işbirliğiyle 22 Eylül 2011'de Ankara Hilton Otel'de, 24-25 Eylül 2011'de İstanbul Nippon Otel'de...

Ayrıntılar için lütfen CDS danışmanları ile iletişime geçiniz.

1 comments:

LOAN COMPANY dedi ki...

Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun. Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com) Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor.

27 Nisan 2016 20:06

Yorum Gönder